Każdy, kto szuka kompromisu pomiędzy dobrym stanem samochodu a jego w miarę niską ceną, z pewnością otrzymał propozycję nabycia auta poleasingowego. Jednak czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Właściciele małych i średnich firm często decydują się na leasing auta, gdy potrzebują służbowego samochodu. Przeważnie takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne i mniej zobowiązujące niż kredyt, ponieważ nie trzeba go wykupować, gdy skończy się umowa. To właśnie dlatego co roku na rynek trafia tak dużo 3-5 letnich pojazdów poleasingowych.

W większości przypadków takie samochody prezentują się naprawdę nienagannie i są bardzo atrakcyjnie wycenione. Należy jednak uważać, ponieważ z reguły są one dużo bardziej eksploatowane, niż auta prywatne – mają zatem ubytki w podwoziu, uszkodzone zawieszenie lub zużyte części. – mają zatem ubytki w podwoziu, uszkodzone zawieszenie czy zużyte części. Przeważnie też mniej dba się o pojazdy, które chce się zwrócić w niedługim czasie.

Dlatego przed decyzją warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją techniczną i zlecić zaufanemu warsztatowi dokładny przegląd auta. Jeśli nic nas nie zaniepokoi, a mechanik stwierdzi, że stan samochodu jest dobry, a jego zakup opłacalny, może okazać się, że trafiliśmy na wyjątkową okazję.