Taki rodzaj śmieciarki stanowi najbardziej klasyczną i podstawową jej wersję, która to umożliwia prosty i szybki załadunek odpadów zmieszanych do dużego kontenera. Ten rodzaj śmieciarki jest zazwyczaj projektowany w taki sposób, aby wewnątrz komory można było jednorazowo zmieścić naprawdę spore ilości śmieci, jednakże do samego załadunku kontenerów konieczny jest operator, który odpowiednio ustawi kontener do jego opróżnienia.

Tym samym przy śmieciarce muszą pracować przynajmniej dwie osoby- jedna w roli kierowcy oraz druga osoba, która będzie odpowiedzialna za załadunek i opróżnianie kontenerów. Dodatkowo, dzięki specjalnej zgniatarce, którą montuje się w takich śmieciarkach, faktycznie są one bardzo pojemne i mogą zaskoczyć nas swoją wydajnością. Kupując tego typu śmieciarkę u renomowanego producenta możemy później liczyć także na możliwość jej serwisowania. Takie firmy oferują także oryginalne części zamienne do śmieciarek Terberg, które pozwolą na skrócenie czasu postoju maszyny do minimum.

 

Inne cechy charakterystyczne tego typu śmieciarek

 

Zabudowa śmieciarki tego typu jest wykonywana ze stali. Charakteryzuje ją bardzo wysoka wytrzymałość, także jeśli chodzi o rozciąganie. Dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że jest ona bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Przednia i tylna obręcz dodatkowo zapewniają ochronę całej zastosowanej zabudowy. Śmieciarki ładowane od tyłu dostępne są w różnych wielkościach i pojemnościach. Oprócz pełnowymiarowej, standardowej wersji możliwy jest zakup także śmieciarki o mniejszej szerokości i mniejszej ładowności- tak, aby maszyna ta faktycznie mogła być dostosowana do potrzeb. Bezsprzecznie, to właśnie takie śmieciarki należą do tych najpopularniejszych i najczęściej stosowanych, które można spotkać na ulicach miasta niemalże każdego dnia. Gromadzone w nich odpady zmieszane są poddawane prasowaniu, a do kontenera mogą trafić zarówno odpady z dużych, zbiorczych kontenerów miejskich, jak i w mniejszych kontenerów odbieranych z pojedynczych gospodarstw domowych.