Właściciele samochodów ciężarowych mają świadomość, że jeśli chcą prowadzić skuteczną działalność zarobkową, muszą inwestować w swój sprzęt i dostosowywać go do potrzeb rynku oraz oczekiwań klientów. Praca musi być efektywna i sprawna, a stanie się taka, jeśli nasz pojazd zostanie wyposażony w kilka dodatkowych elementów.

Specjalizacja funkcji

Duże znaczenie mają elementy, które pozwalają na sprawne i manewrowanie ładunkiem, gdyż to dzięki nim oszczędzamy mnóstwo czasu, a nasze usługi stają się coraz bardziej profesjonalne. Efekt ten można uzyskać, poprzez zamontowanie w pojeździe specjalnych urządzeń, jak np. przystawka odbioru mocy. Ma ona za zadanie przekazanie mocy z silnika do różnego typu urządzeń, takich jak np. rotator żurawia. Przystawka montowana jest w podwoziu, a jej rodzaj zależy od tego, z jakim urządzeniem będzie współpracować.

Kiedy montuje się przystawkę odbioru mocy?

Specjaliści radzą, że przystawka powinna zostać zamontowana już na etapie produkcji pojazdu. Dlaczego? Powodów można wskazać aż 4! Gdy pojazd jest w fazie planowania oraz realizacji, wówczas można w sposób optymalny dopasować odpowiedni napęd przystawki oraz jakość urządzenia. Ponadto, wówczas montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, a koszt instalacji przystawki zdecydowanie niższy. Jednak zdarza się, że w niektórych pojazdach zachodzi konieczność instalacji kolejnej przystawki. Jak wówczas przygotować pojazd do montażu?

Jak przygotować pojazd?

Zamontowanie dodatkowej przystawki związane jest z koniecznością zamontowania odpowiedniej wiązki elektrycznej, do której zostanie podłączony dodatkowy włącznik uruchamiający kolejny mechanizm. Warto zaznaczyć, że każdorazowo instalowane są kompletne układy hydrauliczne, które dobierane są w zależności od typu podwozia występującego w danym aucie.

Przystawka odbioru mocy – w jakich pojazdach się sprawdzi?

W praktyce przystawki są urządzeniami, które występują w wielu pojazdach różnego typu. Najbardziej charakterystyczne i znane są samochody, nazywane popularnie HDS, w których podstawą funkcjonowania jest wyciągarka hydrauliczna https://hydroexpert.eu/WYCIAGARKA-HYDRAULICZNA-VIME-EPH-3600-p58. To dzięki niej, możliwy jest szybki i łatwy załadunek. Gdzie jeszcze? Wywrotki, samochody służące do transportu innych pojazdów, podnośnikach kontenerowych, czy też w cysternach do przewozu mleka oraz wielu innych.