Salony sprzedaży chętnie odwiedzają zarówno osoby, które chcą kupić auta nowe, jak i używane, korzystając z komisów, jakie są prowadzone bezpośrednio przy salonach. Powszechnie uważa się, że w takich miejscach ryzyko związane z kupnem ewentualnego auta używanego jest zdecydowanie najniższe. Jednakże, czym się kierować wybierając salon i na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? Jak wybrać salon samochodowy, aby szybko znaleźć auto w pełni odpowiadające naszym preferencjom? 

Wizyta w salonie pozwala dobrze rozeznać się w bieżącej ofercie rynkowej

Chcąc kupić samochód nowy lub też lekko używany, najczęściej już na wstępie mamy swoich faworytów, a więc marki, które interesują nas w szczególności. Odwiedzając salon Toyoty w Warszawie raczej nastawiamy się na oględziny właśnie tej marki- na przykład mając na względzie niezawodność ich pojazdów, nowoczesną stylistykę aut czy dostępny w sprzedaży napęd hybrydowy, który bardzo dobrze sprawdza się w codziennej praktyce. Oprócz upodobania sobie konkretnej marki:

 

  • Warto także kierować się dobrą opinią i renomą danego punktu sprzedaży. W tej kwestii oczywiście najrozsądniej jest celować w autoryzowane salony samochodowe, które też zazwyczaj cieszą się największą popularnością i największym zaufaniem kupujących. Bardzo często dobry salon samochodowy w Warszawie jest obecny na mapie miasta już dłuższy czas, prezentuje się nowocześnie, a w jego wnętrzu można znaleźć wiele pojazdów pokazowych, co ułatwia podjęcie decyzji o zakupie.
  • Warto wybierać duże salonu samochodowe z bogatą ofertą zarówno modeli nowych, jak i używanych. W takim miejscu już podczas pierwszej wizyty zapoznamy się z najnowszymi propozycjami marki, bieżącym standardem wyposażenia, a także rozpiętością cenową samochodów używanych, jakie obecnie są dostępne do kupna. Zanim udamy się do salonu warto sprawdzić ofertę zamieszczoną na stronie internetowej dealera- być może już na tym etapie coś nas zainteresuje.
  • Dobrze, aby zaraz przy salonie sprzedaży znajdował się także autoryzowany serwis samochodów danej marki. Jest to praktyczne, gdyż jeśli zdecydujemy się na zakup- za pewne będziemy musieli też w takim serwisie się pojawić.
  • Dobrze, aby salon samochodowy znajdował się stosunkowo niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Bardzo często zastanawiając się, jak wybrać salon samochodowy w pierwszej kolejności udajemy się do tych punktów, do których mamy najbliżej.
  • Dobry salon to także ludzie, którzy w nim pracują. Jeśli więc już zdecydujemy się na odwiedziny takiego miejsca- na pewno duże znaczenie będzie miało to, jakie wrażenie wywrze na nas sam sprzedawca, czy obsługa będzie profesjonalna, czy uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania, a także- czy zostanie nam zaproponowana jazda testowa. Kiedy spytalibyśmy znajomych, którzy wcześniej kupowali samochód o to, dlaczego polecają konkretny salon czy punkt sprzedaży- z pewnością uzasadnieniem dla wskazania konkretnej lokalizacji byłaby odpowiednia obsługa. Samochody są produktami o wysokich cenach i najczęściej przed dokonaniem zakupu dłużej analizujemy wszystkie „za i przeciw” kupna. I tutaj ta rola sprzedawcy jest szalenie istotna, aby był w stanie dobrze przeprowadzić nas przez cały proces zakupowy.